wydawnictwo Bajka

Wydawnictwo Bajka

Młode wydawnictwo, ale już z całkiem dużym dorobkiem.

Kilka ksiąźek miałem przyjemność zilustrować i oprawić graficznie, W Bajce ukazała się między innymi najnowsza książka spółki autorsko-małżeńskiej: Magda Wosik i Piotr Rychel (czyli ja), pt. "O, ja cię! Smok w krawacie".

wydawnictwo literatura

Wydawnictwo Literatura

Wśród książek wydanych przez Literaturę (jest ich naprawdę dużo) znajdzie się kilka, z moimi ilustracjami. Widziałem nawet ostatnio na liście bestsellerów. Chociaż jest dla mnie jasne, że to zasługa Grzgorza Kasdepke. Wszak jest bardzo popularnym i lubianym przez dzieci pisarzem.

biblioteka wroclaw rynek

Biblioteka na Wrocławskim Rynku

Z Działem Dziecięcym mamy kontakty niezbyt częste, ale za to bardzo serdeczne. W czerwcu mieliśmy dwa spotkania z młodymi czytelnikami. Chwaliliśmy się naszą nową książką do (przepraszam za kolokwializm) bazgrolenia. Na stronie biblioteki jast bardzo fajny (znowu to samo) fotoreportarz.

Agencja autorska Autograf

Autograf

Agencja organizuje między innymi spotkania pisarzy i rysowników z dziećmi. Miałem przyjemność parę razy w nich uczestniczyć. Jak znajdę trochę czasu, postaram się umieścić tu prę zdjęć. Nie będzie to łatwe, bo mój komputer zupełnie niechcący połknął prawie całą dokumentację.

Magda Wosik

Magda Wosik

Magda to moja żona, graficzka, pracuje w Katedrze Projektowania Graficznego ASP. Robi różne rzeczy w swojej dziedzinie, ostatnio zajmuje się rysunkiem satyrycznym. Dwa zdania o jej najnowszym wyczynie umieściłem na stronie startowej.

pozytywka strona flasha

Detektyw Pozytywka

Jest to bohater literacki wymyślony przez Grzegorza Kasdepke. Jestem odpowiedzialny za wygląd tego jegomościa (detektywa, ma się rozumieć). A to jest strona z interaktywną zabawą z Pozytywką w roli głównej

rozne publikacje na issuu

ISSUU

To taki portal, gdzie można pokazać swoje publikacje - książki, czasopisma, albumy fotograficzne i co tam jeszcze przyjdzie komu do głowy. Przez blisko pięć lat (2004-2008) byłem redaktorem naczelnym dwutygodnika MIŚ. W 2010 roku pisemko zakończyło swój przeszło pięćdziesięcioletni żywot. Szkoda. Postanowiłem więc umieścić na stronie issuu archiwalne numery Misia, które powstały za moich czasów. Na razie jest tam ich kilka, ale chciałbym, żeby było więcej. Materiały publikowane w czasopiśmie są własnością autorów. Pokazuję je jako dokumentację naszych wspólnych dokonań. Część doczekała się publikacji książkowych, dlatego Misiowe archiwum musi być lekko zdekompletowane.

strona startowa